Projekto trukmė: 2020 gegužės 2 d. – 2022 liepos 31 d.
Šiuo projektu siekiama atkreipti dėmesį į nepageidaujamą neapykantos kalbos reiškinį.
Nors neapykantos kalba Lietuvoje yra pripažįstama baudžiamuoju nusikaltimu, teisinių pasekmių jos skleidėjai sulaukia retai. 2017 ir 2018 metais teisėsaugos institucijos užfiksavo viso labo 17 bei 21 išreikštos neapykantos kalbos atvejį. Gyventojų apklausų duomenimis, neapykantos kalba yra paplitusi plačiau, nei matome iš statistikos duomenų. Įvairios socialinės grupės su ja susiduria itin dažnai. Tokį neatitikimą lemia kelios priežastys. Pirma, teisėsaugos institucijų negebėjimas tinkamai tirti tokio pobūdžio nusikaltimus. Antra, kompetencijos arba noro inicijuoti baudžiamąjį procesą trūkumas. Trečia, aplinkybė, jog gyventojai, susidūrę su neapykantos kalba, apie ją atsakingoms institucijoms praneša itin retai.
Atsižvelgiant į šio reiškinio latentiškumą, projektu siekiama šių tikslų:
Šių tikslų bus siekiama:
Projektas iš dalies finansuojamas Europos Sąjungos Teisių, lygybės ir pilietiškumo programos lėšomis (sutarties su Europos Komisija Nr. 875127 — LGKT_HS — REC-AG-2019 / REC-RRAC-RACI-AG-2019). Šį projektą papildo projektas „#HATEFREE: stiprinant dvišalį Norvegijos ir Lietuvos bendradarbiavimą neapykantos kalbos prevencijos ir lygių galimybių sklaidos srityse“. Jį finansuoja Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų dvišalio bendradarbiavimo fondas.
Projekto vadovė – Rūta Juodelytė, ruta.juodelyte@lygybe.lt, 8 5 205 0637.
Dėl detalesnės informacijos galite kreiptis į projekto komunikacijos koordinatorę Izabelę Švaraitę, izabele.svaraite@lygybe.lt, 8 5 205 0634.