Vyrai už moteris logotipas
Vyrai už moteris reklama
2015 lapkričio 5 d.
Startavo socialinė kampanija “Vyrai už moteris”

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba kartu su partneriais Lygių galimybių plėtros centru ir Vilnaius miesto krizių centru įgyvendina socialinę kampaniją “Vyrai už moteris”. Kampanija nukreipta į vyrų smurtą prieš moteris.

Tiek matydami, tiek girdėdami, kaip smurtaujama prieš moterį, dažniausiai pagalvojame, kad tai ne mūsų reikalas, kad tai… „jų“ reikalas: moterų reikalas, policijos reikalas. Deja, bet toks abejingumas turi kainą – smurtas intymiuose santykiuose yra pagrindinė 16–44 metų amžiaus moterų mirties ir negalios priežastis. Smurtas sukelia mirtį ir sutrikdo sveikatą dažniau nei vėžys ar eismo įvykiai. O kur dar seksistiniai juokeliai, moterų žeminimas, niekinimas, kontrolė ir draudimas joms pačioms savarankiškai planuotis laisvalaikį ar karjerą – tai tas pats smurtas, tik kita forma.

Priešingai vyraujančiai nuomonei, tai nėra asocialių šeimų problema – smurtauja žinomi sportininkai, bankininkai, pasiturintys verslininkai. Nukenčia mamos, dukros, bendradarbės, pažįstamos. IR TAI BAIGSIS, TIK JEIGU REAGUOSIME. Ypač, jeigu į vyrų smurtą reaguos kiti vyrai, leisdami smurtautojams suprasti, kad tokio elgesio jie netoleruos, kad jiems nesmagu bendrauti su smurtautoju, jog smurtas yra nusikalstama veikla bei niekada nebuvo ir nebus vyriška.

Daugiau informacijos: www.visureikalas.lt 

Kampanijos video klipai:

Kampanijos plakatai: