Pateikėte skundą kontrolieriui. Kas toliau?

Kiekvienas (-a) gyventojas (-a), susidūręs (-usi) su galima diskriminacija, turi teisę pateikti skundą lygių galimybių kontrolieriui (-ei). Šis skundas privalo būti išnagrinėtas per tris mėnesius.

Tyrimas dėl galimo lygių galimybių pažeidimo gali užtrukti, kadangi skundo nagrinėjimo procesas susideda iš keleto etapų. Trumpai juos galima išdėstyti taip:

1. Gautas skundas priskiriamas teisininkui (-ei), kuris (-i) rinks tyrimui reikalingą medžiagą.

2. Susipažinus su informacija, įvertinama, ar skunde yra pateikti visi reikalingi duomenys. Jei ne, pakartotinai susisiekiama su pareiškėju ir prašoma papildyti.

3. Susipažinus su visomis aplinkybėmis, įvertinama, ar skundas priskirtinas lygių galimybių kontrolieriaus (-ės) kompetencijai. Jei ne, pareiškėjas (-a) per 10 darbo dienų apie tai informuojamas (-a). Jam / jai pateikiamas išsamus paaiškinimas, kodėl skundas negali būti nagrinėjamas Tarnyboje. Jei skundą gali tirti kita institucija, ši informacija persiunčiama tai įstaigai.

4. Vėliau, tiriant kontrolieriaus (-ės) kompetencijai priskirtiną skundą, išsiunčiami paklausimai apskųstiems asmenims / įmonėms. Šie atsakydami turi pateikti įrodymus, kad diskriminacijos fakto nebuvo. Tyrimas gali būti nutrauktas, jei trūksta objektyvios informacijos, įrodančios pareiškėjo (-os) patirtą lygių galimybių pažeidimą.

5. Gavus atsakymus, pradedamas rengti sprendimas ir įvertinama, ar turimi visi reikalingi įrodymai. Esant reikalui, kreipiamasi į kitas institucijas, galinčias pateikti ekspertines išvadas, taip pat vykstama į galimo pažeidimo padarymo vietą, vykdomi kitokio pobūdžio testavimai. Pavyzdžiui, gavus informaciją, kad kokia nors įmonė ieško tik darbuotojos moters, bendrovei paskambins kandidatu prisistatysiantis Tarnybos atstovas vyras ir paklaus, ar gali pretenduoti į šią darbo vietą.

6. Parengiamas sprendimas, kurį pasirašo kontrolierius (-ė). Visos suinteresuotos šalys yra supažindinamos su išvada.

7. Jei sprendimas turi visuomeninę reikšmę, parengiamas pranešimas žiniasklaidai.

8. Priėmus rekomendacinio pobūdžio sprendimą, stebima, ar pažeidėjas įgyvendina kontrolieriaus (-ės) siūlymą. Pažeidėjai linkę atsižvelgti į kontrolieriaus išvadas; daugiau nei 90 proc. visų rekomendacijų įgyvendinamos.