lt
en
Naujienos

Suomijos Užsienio reikalų ministerijos ambasadorės ypatingiems pavedimams vizitas

Gruodžio 12 dieną Tarnyboje lankėsi Suomijos Užsienio reikalų ministerijos ambasadorė ypatingiems pavedimams Anne Lammila. Ambasadorė domėjosi Tarnybos kompetencija ir pastarųjų metų veikla.

Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė pristatė Lygių galimybių įstatymo pakeitimus, akcentavo Tarnybos kompetencijos praplėtimą, įteisinant švietėjišką ir prevencinę veiklą, lygių galimybių kontrolieriaus kadencijų skaičiaus ribojimą, prievolę sustabdyti savo veiklą politinėse partijose. Kontrolierė įvardino šiuo metu opiausias ir aktualiausias problemas: diskriminuojančius darbo skelbimus ir reklamą, kirpyklų skirtingą kainodarą vyrams ir moterims, mažą regionų gyventojų aktyvumą, ginant pažeistas jų teises. Ambasadorei pasirodė keista, kad lygių galimybių įstatymai Lietuvoje nėra taikomi viešiems politikų pasisakymams, kaip tai yra Suomijoje.

Susitikimo metu taip pat kalbėta apie vaiko priežiūros atostogų tvarką. Ambasadorė stebėjosi, kad Lietuvoje numatytas itin ilgas vaiko priežiūros atostogų laikotarpis. Turint omenyje, kad šia teise dažniausiai naudojasi moterys, kalbėta, jog ši teisė atsigręžia prieš pačias moteris: dėl ilgo nebuvimo darbe nukenčia jų darbo patirtis, prarandami įgūdžiai, kvalifikacijos kėlimo ir karjeros augimo galimybės. Situaciją, pasak kontorlierės, sunkina ir ribotos vaiko priežiūros paslaugų galimybės bei didelis darželių trūkumas didžiuosiuose Lietuvos miestuose.

Susitikimo pabaigoje susitarta dėl bendradarbiavimo galimybių ateityje. Tarpininkaujant Suomijos ambasadai Lietuvoje, planuojama organizuoti vizitą į Suomijos lygybės institucijas, kurio metu būtų keičiamasi gerąja patirtimi bei stiprinamas abiejų šalių lygybės institucijų bendradarbiavimas.