lt
en
Naujienos

Parama žmonių su negalia verslo pradžiai kaime nėra diskriminacija

2020-03-26

Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė konstatavo, kad Žemės ūkio ministerijos politika, pagal kurią remiami būsimi kaimo vietovių verslininkai, nėra diskriminacinio pobūdžio. Organizuojant konkursą paramai gauti negalią turintys kandidatai yra skatinami balais, didinančiais jų galimybę laimėti finansavimą.

Europos Komisija pristatė ambicingą Lyčių lygybės strategiją

2020-03-24

Ursulos von der Leyen vadovaujama Europos Komisija kovo 6 d. pristatė naują ES Lyčių lygybės strategiją ateinantiems penkeriems metams. Reaguodama į pernelyg lėtą progresą šioje srityje, Komisija imasi ir ragina kitas ES institucijas imtis griežtesnių, ES narėms privalomų priemonių.

Kontrolierė įspėjo „Dantų harmoniją“ dėl moteris diskriminavusios reklamos

2020-03-19

Lygių galimybių kontrolierė įspėjo odontologijos įmonę „Dantų harmonija – Dental Harmony“ dėl moteris žeminančios reklamos. Nors bendrovės reklama, sukėlusi nemažą visuomenės pasipiktinimą, buvo nutraukta, kontrolierė pripažino, jog ja pažeistas Moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymas.

Kontrolierė: „Pirmosios knygos“ konkursas turėtų būti atviras visiems

2020-03-18

Lygių galimybių kontrolierė nustatė, kad konkurso „Pirmoji knyga“ organizatoriai diskriminavo vyresnius kūrėjus. Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklai, rengiančiai šį konkursą, ji siūlo panaikinti sąlygą, numatančią, kad konkurse gali dalyvauti ir savo knygas taip išleisti tik jaunesni nei 35 metų amžiaus asmenys.

Neprieinami pastatai: Lietuvos paštas diskriminavo klientus su negalia

2020-03-09

Lygių galimybių kontrolierė kreipėsi į Lietuvos pašto vadovybę siūlydama sudaryti sąlygas klientams su negalia gauti Vilniaus 30-ojo pašto skyriaus paslaugas. Į šį filialą galima patekti tik stačiais laiptais, todėl asmenims su ribotu judumu jis yra neprieinamas.