lt
en
Naujienos

Smurtą patiriantiems vyrams sunku gauti pagalbos

2020-07-08

Krizinėse situacijose atsidūrę ir smurtą patiriantys asmenys gali kreiptis į specializuotos pagalbos centrus, tačiau su problemomis susiduriančių vyrų situacija sudėtinga – pastebimas vyrams padėti galinčių organizacijų trūkumas. Kalbant apie pagalbą vyrams, daugiausia dėmesio šiuo metu skiriama smurtinio elgesio keitimo programoms.

Diskusijos dalyviai svarstys, kas pagerintų LGBT asmenų situaciją Lietuvoje

2020-07-08

Liepos 9 d. 18:30 val. Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba internetu transliuos diskusiją „Vaivorykštės Lietuvoje: LGBT asmenų istorijos ir iššūkiai“. Jos metu bus aptarti naujausi tarptautinių organizacijų duomenys bei konkrečių Lietuvos LGBT asmenų patirtys gyvenant be būtinos teisinės apsaugos.

Žmogaus teisių ugdymas po truputį įtraukiamas į mokyklų darbą

2020-07-07

Birželio mėnesį Tarnybos ekspertė Vilma Gabrieliūtė nuotoliniu būdu vedė mokymus švietimo specialistams bei bendrojo ugdymo programų rengėjams. Jų metu ji pristatė žmogaus teisių ugdymo svarbą, visuomenėje vyraujančias nuostatas, struktūrinės nelygybės ir kitas problemas. Mokymuose paaiškėjo, kad švietimo specialistai supranta lygių galimybių svarbą, tačiau ne visada žino, kaip tai integruoti savo disciplinoje.

Metų proveržiu tapusių „Niekieno vaikų“ vadovė: užpildome sveikatos paslaugų spragas

2020-06-29

Birželį išdalyti Nacionaliniai lygybės ir įvairovės apdovanojimai. Metų proveržio kategorijoje lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė apdovanojimą įteikė iniciatyvai, kurios savanoriai vienišiems vaikams ligoninėse teikia emocinę paramą. Vos per keletą metų organizacija „Niekieno vaikai“ išsiplėtė į 5 miestus, taip jau padėdama vaikams devyniose ligoninėse. Alternatyvų Lietuvoje neturinti savanorystė, anot iniciatyvos vadovės Ievos Šuipės, ne tik padeda įveikti mažųjų vienatvę, bet kartu buria ir atsidavusių savanorių bendruomenę.

Moterų ir vyrų darbo užmokesčio atotrūkis 2019 m. sumažėjo, tačiau ne dėl lyčių lygybės

2020-06-19

Atotrūkis tarp moterų ir vyrų darbo užmokesčio praėjusiais metais susitraukė iki 12,4 proc., praneša Statistikos departamentas. Tai – 0,6 proc. mažiau negu 2018-aisiais. Lygių galimybių ekspertai sako, kad statistiką pakoregavo ne lyčių lygybės padidėjimas, o ekonominiai procesai.