lt
en
Naujienos

Žurnalistų etikos inspektorė: kritika, žodžio laisvė ir neapykantos kalba nėra tas pats

2020-10-30

Nors kartais ir gali atrodyti priešingai, žodžio laisvė nesuteikia teisės sakyti visko, kas kabo ant liežuvio galo. Ypač, jei tai – žmonių žeminimas, menkinimas, diskriminavimas ar net raginimas susidoroti. Pasak žurnalistų etikos inspektorės Gražinos Ramanauskaitės, tiriančios skundus dėl neapykantos kalbos viešojoje informacijoje, šią tiesą vis dar tenka priminti.

Lyčių lygybės indekse Lietuva pakilo viena vieta aukščiau, bet pokyčiai – kosmetiniai

2020-10-29

Atnaujintas Europos lyčių lygybės instituto (EIGE) Lyčių lygybės indeksas atskleidžia, kad moterų ir vyrų lygybės progresas vyksta ypač lėtai – kasmet lygybės padaugėja vos po 0,5 proc. Naujausiame indekse Lietuva, pasistūmėjusi 0,8 proc., pakilo iš 23 vietos į 22-ąją, tačiau vis dar nerodo jokio proveržio lyčių lygybės srityje.

„Vyras turi uždirbti daugiau už žmoną“ – regionuose, kitaip nei visoje Lietuvoje, toks požiūris nepopuliarus

2020-10-14

Regionų gyventojai smurtą patiriančias moteris kaltina dažniau negu likusi visuomenė, tačiau, klausiami apie lyčių stereotipus, juos vertina kritiškiau. Tai paaiškėjo atlikus gyventojų nuomonės apklausas „BRIDGE“ projekte dalyvaujančiose Alytaus, Jonavos ir Ukmergės savivaldybėse ir palyginus jas su nacionalinės apklausos rezultatais.

Interneto akcija studentams „Cgates“ diskriminuoja vyresnius klientus

2020-10-12

Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė nustatė, kad UAB „Cgates“ akcija interneto paslaugoms yra diskriminuojami vyresni nei 25-erių metų klientai.

Kaip pranešti apie netinkamus komentarus socialiniuose tinkluose?

2020-09-17

Nors apie neapykantą, diskriminaciją ir smurtą kurstančius įrašus ar komentarus rekomenduojama pranešti teisėsaugai arba žurnalistų etikos inspektoriui, esama būdų, kaip patys vartotojai gali prisidėti prie įžeidžių, neetiškų ar kitaip netinkamų pasisakymų prevencijos. Asmens garbę ir orumą žeminantys komentarai, nekonstruktyvi kritika gali neigiamai paveikti žmogaus emocinę bei psichikos sveikatą, todėl svarbu tokius komentarus pastebėti, kritiškai įvertinti ir pranešti atitinkamiems asmenims.