lt
en
Naujienos

Iš Tarnybos darbo. Ko nedaro lygių galimybių kontrolierius?

2019-09-18

Naujienų portalo „Delfi.lt“ paskelbtame 2019 metų įtakingiausių tarnautojų ir teisininkų sąraše lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė, pakilusi penkiomis pozicijomis, užėmė 42 vietą. Ji, kaip nepriklausoma pareigūnė, turi įtakos priimant visuomeninės reikšmės sprendimus, tačiau šių pareigų mandatą vis tik riboja Lygių galimybių įstatymas.

Į pagalbą savivaldybėms – naujas filmukas apie lyčių lygybę

2019-09-13

Įgyvendindama vieną iš savo projektų, Tarnyba sukūrė mokomąjį filmuką, Lietuvos savivaldybių darbuotojams patariantį, kaip užtikrinti vienodas moterų ir vyrų galimybes.

Romų nedarbą lemia ne kilmė, bet socialinės aplinkybės

2019-09-12

2019 metais atlikta Lietuvos visuomenės nuostatų apklausa iš esmės neatskleidė nieko nauja – romai tebėra nepalankiausiai vertinama etninė grupė. Beveik 40 proc. šalies gyventojų nenorėtų dirbti su jais vienoje vietoje, pati romų bendruomenė nuolat susiduria su dideliu nedarbu, skurdu, socialinių įgūdžiu stoka.

Pažiūros ir įsitikinimai: kaip juos aiškina įstatymai?

2019-09-04

Lygių galimybių įstatymas numato draudimą diskriminuoti asmenis dėl jų įsitikinimų ar pažiūrų. Kasdienėje aplinkoje pažiūros ir įsitikinimai yra suvokiami labai įvairiai. Tačiau taikant įstatymą šis diskriminacijos pagrindas apibrėžiamas gana siaurai.

Visuomenės apklausa: iškreipti lūkesčiai moterims gali paskatinti smurtą

2019-08-28

Gyventojų apklausa atskleidė, kad Lietuvoje vis dar priimtina manyti, jog žmona turi pareigą paklusti savo vyrui. Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos ekspertės Mintautės Jurkutės teigimu, visuomenė suvokia moters vaidmenį iškreiptai ir tai didina smurto prieš moteris riziką.