lt
en
Naujienos

Kaip projektų finansavimas pildo valstybės biudžetą?

2019-08-19

Šių metų pavasarį Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba laimėjo finansavimą įgyvendinti naują projektą, skirtą kovai su smurtu artimoje aplinkoje. Planuojama, kad Lietuvos biudžetui jis uždirbs daugiau nei 26 tūkst. eurų. Panašiai valstybės iždą papildė ir kiti projektai, ne tik sustiprinę pačią instituciją, bet ir atnešę finansinę naudą visai šaliai.

Žiežmarių istorija parodė, kaip Lietuva vykdo tarptautinius įsipareigojimus

2019-08-14

Rugpjūčio 12 d. į posėdį susirinkusi Žmonių su negalia teisių stebėsenos komisija prie Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos (Komisija) nutarė kreiptis į Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją klausdama, kokių veiksmų imtasi po plačiai nuskambėjusios Žiežmarių istorijos. Miestiečiai paprieštaravo žmonių su proto negalia grupinio gyvenimo namų statybai šios bendruomenės gyvenvietėje. Žiežmariškiai teigė nenorintys, kad jų vaikai kaimynystėje matytų žmones su negalia.

Monika Antanaitytė: pilietiškumą rodo ne tušti šūkiai, o aktyvūs veiksmai prieš antisemitizmą

2019-08-12

Rugpjūčio 13 dieną Mažeikiuose vyks informacinis-edukacinis renginys „Neapykantos reiškinių specifika Lietuvoje: praeities pamokos ir ateities perspektyvos“ kartu su teisininke, Žmogaus teisių organizacijų koalicijos valdybos nare Monika Antanaityte. Artėjant renginiui su teisininke aptarėme naujas antisemitizmo formas, jų keliamus iššūkius, bei atviros bendruomenės svarbą vykdant antisemitizmo prevenciją.

Gyvenimo aprašymas: patarimai ieškantiems darbo ir darbdaviams

2019-08-09

Įprasta manyti, kad gyvenimo aprašyme (CV) turi atsispindėti įgytas išsilavinimas, visa darbo patirtis, kursai, bei charakterio bruožai. Tačiau dažnai pamirštama, kad darbdaviui neprivalu apie kandidatą žinoti visko, ypač dalykų, susijusių su jo(s) amžiumi, šeimine padėtimi, pažiūromis ar įsitikinimais.

Kaip turi veikti ES lygybės institucijos?

2019-08-06

Visuotinės žmogaus teisių deklaracija skelbia, kad visi gimstame laisvi ir lygūs savo orumu ir teisėmis. Šį dokumentą valstybės priėmė suprasdamos, jog kiekvieno asmens tapatybės apsauga yra savaime būtina. Šiuo pagrindu visame pasaulyje veikia įstatymai ir institucijos, saugančios prigimtines gyventojų teises. Būtent todėl kiekviena Europos Sąjungos narė turi instituciją, ginančią gyventojus nuo diskriminacijos.