lt
en
Naujienos

Žiežmarių istorija parodė, kaip Lietuva vykdo tarptautinius įsipareigojimus

2019-08-14

Rugpjūčio 12 d. į posėdį susirinkusi Žmonių su negalia teisių stebėsenos komisija prie Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos (Komisija) nutarė kreiptis į Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją klausdama, kokių veiksmų imtasi po plačiai nuskambėjusios Žiežmarių istorijos. Miestiečiai paprieštaravo žmonių su proto negalia grupinio gyvenimo namų statybai šios bendruomenės gyvenvietėje. Žiežmariškiai teigė nenorintys, kad jų vaikai kaimynystėje matytų žmones su negalia.

Monika Antanaitytė: pilietiškumą rodo ne tušti šūkiai, o aktyvūs veiksmai prieš antisemitizmą

2019-08-12

Rugpjūčio 13 dieną Mažeikiuose vyks informacinis-edukacinis renginys „Neapykantos reiškinių specifika Lietuvoje: praeities pamokos ir ateities perspektyvos“ kartu su teisininke, Žmogaus teisių organizacijų koalicijos valdybos nare Monika Antanaityte. Artėjant renginiui su teisininke aptarėme naujas antisemitizmo formas, jų keliamus iššūkius, bei atviros bendruomenės svarbą vykdant antisemitizmo prevenciją.

Gyvenimo aprašymas: patarimai ieškantiems darbo ir darbdaviams

2019-08-09

Įprasta manyti, kad gyvenimo aprašyme (CV) turi atsispindėti įgytas išsilavinimas, visa darbo patirtis, kursai, bei charakterio bruožai. Tačiau dažnai pamirštama, kad darbdaviui neprivalu apie kandidatą žinoti visko, ypač dalykų, susijusių su jo(s) amžiumi, šeimine padėtimi, pažiūromis ar įsitikinimais.

Kaip turi veikti ES lygybės institucijos?

2019-08-06

Visuotinės žmogaus teisių deklaracija skelbia, kad visi gimstame laisvi ir lygūs savo orumu ir teisėmis. Šį dokumentą valstybės priėmė suprasdamos, jog kiekvieno asmens tapatybės apsauga yra savaime būtina. Šiuo pagrindu visame pasaulyje veikia įstatymai ir institucijos, saugančios prigimtines gyventojų teises. Būtent todėl kiekviena Europos Sąjungos narė turi instituciją, ginančią gyventojus nuo diskriminacijos.

Ekspertė: „Smurtą patyrusiems bendruomenės palaikymas nepaprastai svarbus“

2019-08-05

Rugpjūčio 7 dieną Telšiuose vyks informacinis-edukacinis renginys „KARTU: įtraukios bei saugios bendruomenės kūrimas“ kartu su Moterų informacijos centro programų vadove bei teisininke Rugile Butkevičiūte. Artėjant renginiui su lygių galimybių ir smurto artimoje aplinkoje eksperte aptarėme diskriminacijos ir stereotipų lyties pagrindu problematiką, galimus smurto artimoje aplinkoje problemos sprendimo būdus bei bendruomeniškumo svarbą priešinantis šio pobūdžio smurtui.