lt
en
Naujienos

Teismas baigė ginčą dėl seksualinio priekabiavimo Juozo Miltinio dramos teatre

2019-04-18

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas atmetė buvusio Juozo Miltinio dramos teatro vadovo Lino Zaikausko apeliacinį skundą, kuriuo jis prašė panaikinti lygių galimybių kontrolierės sprendimą dėl seksualinio priekabiavimo. Teisėjų kolegija pripažino, kad pirmosios instancijos teismas bylą išnagrinėjo tinkamai.

Ieškote jaunos pardavėjos? Galimus darbuotojus diskriminuojate dvigubai

2019-04-16

Visuomenės senėjimas ir vis akivaizdžiau pastebima asmenų diskriminacija dėl amžiaus – mūsų laikų paradoksas, atsispindintis ir jau keletą metų Tarnybos vykdomos kampanijos „Už kompetenciją“ kontekste. Pagal informaciją, kurią atsiunčia gyventojai, amžius, ypač vyresnis, yra antras pagal dažnumą pagrindas, dėl ko diskriminuojama darbo skelbimuose.

Lygių galimybių kontrolierei – beveik tūkstantis kreipimųsi

2019-04-10

2018 metais Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba sulaukė beveik 1000 asmenų kreipimųsi dėl galimos diskriminacijos. Tai didžiausias skaičius per visą Tarnybos gyvavimo laikotarpį. Dažniausia kreiptasi dėl galimos diskriminacijos dėl lyties, amžiaus ir negalios, mažiausia – dėl religijos, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, lytinės orientacijos.

LRT PLIUS eteryje – serialas apie lyčių stereotipus

2019-04-10

Kaip grįžti į darbo rinką, kai turi mažą vaiką, tavo vyras meta darbą ir nusprendžia tapti dizaineriu, o buvęs bosas sako, kad moterys su mažais vaikais firmoje nėra pageidaujamos? Šiuos klausimus gvildena estų serialas serialas „Kodėl gi ne?!“, kurį nuo balandžio 10-osios rodys LRT PLIUS.

Savivaldos rinkimai: kiek įvairovės išsirinkome?

2019-04-09

Kovo mėn. įvykę savivaldybių tarybų rinkimai svarbūs lygybės ir įvairovės požiūriu. Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos ekspertės Rūtos Juodelytės teigimu, savivaldoje lygias galimybes ir įvairovę užtikrinti būtina, nes be jų vietos politikų sprendimai bus siauri, riboti ir vienpusiški.

Agneta Skardžiuvienė

Lygių galimybių kontrolierė

Kontrolierės darbotvarkė        CV

Klauskite

E-skundas

Sprendimų vykdymo stebėsena

D.U.K.

Lyčių lygybės liniuotė