lt
en
Naujienos

Ar nudistų paplūdimio nebuvimas yra diskriminacija?

Kasmet atšilus orams Lietuvos paplūdimiai, teisingiau taisyklės juose, sukelia gyventojų diskusijas. Kalbama apie alkoholio vartojimo reglamentavimą, leidimą vestis šunis, paplūdimių zonų atskyrimą. Šią vasarą lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė gavo paklausimą, kuriame atkreiptas dėmesys į nevienodą nudistų paplūdimių išskirstymą Baltijos jūros pakrantėje.

Pareiškėja pranešė, kad Palangoje, priešingai nei Šventojoje, nėra bendro nudistų paplūdimio. Paplūdimiai, kuriuose galima leisti laiką nuogiems, yra atskirti pagal lytis, todėl pareiškėja negali degintis kartu su savo vyru. Anot jos, taip diskriminuojami nudistai.

Pagal Moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymą, paslaugos vienos lyties asmenims nėra laikomos diskriminacija, jei tokias priemones pateisina teisėtas tikslas, o šio tikslo siekiama tinkamomis ir būtinomis priemonėmis. Privatumą užtikrinantys veiksmai yra laikomi tinkamomis priemonėmis. Todėl pakrantės ruožai, skirti atskirai nudistams ir nudistėms, yra pateisinami.

Įstatymai nenumato prievolės steigti bendrus nudistų paplūdimius. Tačiau jie gali būti kuriami atsižvelgus į gyventojų poreikius. Palangoje toks paplūdimys galėtų būti įrengtas miesto savivaldybės administracijos sprendimu. Todėl gyventojus ir miesto svečius A. Skardžiuvienė ragina kreiptis į miesto merą siūlant apsvarstyti galimybę įkurti ir tokį paplūdimį.