lt
en

Lygios galimybės teikiant elektronines paslaugas: klaidos ir patarimai

2022-01-18

Tobulėjant technologijoms didelė dalis valstybinių įstaigų, įmonių bei organizacijų teikiamų paslaugų buvo perkelta ir į elektroninę erdvę, o pandemija tik dar labiau paskatino elektroninių paslaugų vystymąsi. Iš pirmo žvilgsnio tokie pokyčiai atrodo tvaresni bei lengvinantys kasdienes procedūras. Vis dėlto, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos patirtis rodo, kad elektroninių paslaugų teikėjai diskriminacijos prevencijai turėtų skirti daugiau dėmesio, nes klaidų neišvengiama.

Kontrolierė ragina Seimą įtraukti lyties aspektą į Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymą

2022-01-16

Birutė Sabatauskaitė ragina Seimo narius atsižvelgti į tai, kad nuo smurto artimoje aplinkoje dažniausiai nukenčia moterys. Ji siūlo į naują įstatymo redakciją įtraukti lyties aspektą. Tai, pasak kontrolierės, leistų planuoti tikslines prevencijos bei pagalbos priemones ir moterims, ir vyrams, reaguoti į smurtą atpažįstant pasikartojančius motyvus.

Kardinolas Audrys Juozas Bačkis svajoja, kad prieglobsčio prašytojai dirbtų, o jų vaikai lankytų mokyklas

2022-01-14

Kardinolas Audrys Juozas Bačkis kiekvieną savaitgalį laiko mišias prieglobsčio prašytojų stovykloje ir sako labiausiai trokštantis, kad 4 tūkstančiai prieglobsčio prašytojų Lietuvoje pajustų, jog čia gyvena žmonių, kurie nori jiems padėti.

„Meno avilys“ rekomenduoja žiūrėti namie: migrantų istorijos kine, trinančios ribą tarp „mes“ ir „jie“

2022-01-14

Prieglobsčio prašytojų padėtis Lietuvoje nepavydėtina, pablogėjo ir gyventojų nuostatos migrantų atžvilgiu. Medijų edukacijos ir tyrimų centras „Meno avilys“ rekomenduoja filmų dešimtuką, kuris padeda prisiminti ir geriau suprasti aplinkybes, verčiančias žmones palikti savo namus.

Kaip mokyklose sumažinti smurto dėl lyties mastą?

2022-01-11

Tarnyba ir Lietuvos žmogaus teisių centras parengė bei išplatino Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai (ŠMSM) skirtas rekomendacijas, kaip kurti saugią aplinką mokykloje. Gairėmis siūloma į smurto mokyklose prevencijos programas įtraukti priemones, ugdančias gebėjimus atpažinti smurtą dėl lyties ir apie jį pranešti.

Birutė Sabatauskaitė: nukentėjusius nuo smurto artimoje aplinkoje ginantis įstatymas turi apimti lyties aspektą

2022-01-17

Birutė Sabatauskaitė ragina Seimo narius atsižvelgti į tai, kad nuo smurto artimoje aplinkoje dažniausiai nukenčia moterys. Ji siūlo į naują įstatymo redakciją įtraukti lyties aspektą. Tai, pasak kontrolierės, leistų planuoti tikslines prevencijos bei pagalbos priemones ir moterims, ir vyrams, reaguoti į smurtą atpažįstant pasikartojančius motyvus.

Diskriminacija: Medžių lajų takas Anykščiuose nėra tinkamas lankytojams su negalia

2022-01-10

Anykščių regioninio parko direkcija netiesiogiai diskriminuoja asmenis su negalia. Įstaigos valdomas Medžių lajų tako kompleksas nėra kokybiškai prieinamas žmonėms su judėjimo negalia, o tai, kaip nustatė lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė, yra diskriminacija.

Apklausa atskleidė, kad pareigūnams trūksta žinių apie pažeidžiamas bendruomenes

2021-12-08

Apklausus daugiau nei 500 policijos pareigūnų ir prokurorų paaiškėjo, kad daugiau nei pusė apklaustųjų mano, kad neapykantos nusikaltimai yra rimta problema. Tačiau beveik pusė jų įsitikinę, jog kai kurios pažeidžiamos visuomenės grupės skundžiasi be reikalo. Daugiau nei trečdalis apklaustųjų galvoja, kad nuo neapykanta motyvuotų veikų nukentėję asmenys dažnai patys išprovokuoja agresiją.

Nacionaliniame žmogaus teisių forume bus analizuojamos įvairios neapykantos išraiškos

2021-11-29

Gruodžio 10 d. minėdama Tarptautinę žmogaus teisių dieną Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba (Tarnyba) visuomenę kviečia į diskusijas, skirtas aptarti aktualiausius su neapykantos nusikaltimais ir neapykantos kalba susijusius klausimus. Teisės, sociologijos, psichologijos ir kiti ekspertai savo įžvalgomis dalysis Nacionalinio žmogaus teisių forumo (NŽTF) metu.

Derinti darbą su vaikų priežiūra trukdo ne tik lyčių stereotipai, bet ir politikos priemonių trūkumas

2021-11-24

Lietuvos mokslininkai ištyrė, kad su vaiko priežiūra susijusios politikos priemonės neskatina lyčių lygybės ir šeimos bei darbo balanso, o atvirkščiai – dar labiau sustiprina moterų naštą vaiko priežiūros srityje, skatina tradicinį darbų pasidalijimą bei palaiko vyro kaip šeimos maitintojo ir moters kaip šeimos globėjos modelį.