lt
en

Kaip pranešti apie netinkamus komentarus socialiniuose tinkluose?

2020-09-17

Nors apie neapykantą, diskriminaciją ir smurtą kurstančius įrašus ar komentarus rekomenduojama pranešti teisėsaugai arba žurnalistų etikos inspektoriui, esama būdų, kaip patys vartotojai gali prisidėti prie įžeidžių, neetiškų ar kitaip netinkamų pasisakymų prevencijos. Asmens garbę ir orumą žeminantys komentarai, nekonstruktyvi kritika gali neigiamai paveikti žmogaus emocinę bei psichikos sveikatą, todėl svarbu tokius komentarus pastebėti, kritiškai įvertinti ir pranešti atitinkamiems asmenims.

Birutė Sabatauskaitė: neapykantą kurstantys komentarai nėra tik pasikarščiavimas

2020-09-16

Neapykantos kalba nėra tik teisės sritis. Jos prevencijoje svarbus švietimas, nuostatų atpažinimas ir įvairių institucijų bendradarbiavimas. Tuo įsitikinusi su neapykantos nusikaltimų tema ne vienerius metus dirbanti teisininkė, Lietuvos žmogaus teisių centro direktorė Birutė Sabatauskaitė.

Žeminantys politikų pasisakymai: kam galima apie juos pranešti?

2020-09-15

Artėjant Seimo rinkimams, politikų elgesys bei pasisakymai stebimi tarsi su padidinamuoju stiklu. Nors Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba neturi įgaliojimų tirti viešų asmenų poelgių bei išreikštų nuomonių žiniasklaidoje, politinėse reklamose ar feisbuke, tokių prašymų kontrolierė sulaukia.

Konkursai ir dalyvių amžius. Kodėl apribojimai laikomi diskriminacija?

2020-09-02

Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė vėl konstatavo, kad organizuojant konkursą buvo diskriminuojami vyresni asmenys.

Lygios galimybės pandemijos metu: 11 rekomendacijų Lietuvai ir kitoms Europos šalims

2020-08-31

Europos lygybės institucijų tinklas (Equinet), kuriam priklauso ir Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba, pateikė 11 rekomendacijų Europos valstybėms, kaip nepamiršti lygių galimybių klausimo koronaviruso pandemijos metu.

Daugiau naujienų

Diskriminacija: kūdikius auginančios rezidentės negalės gydyti alergiškų vaikų

2020-08-20

Keisdamas vaikų alergologo profesinės kvalifikacijos suteikimo tvarką sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga neužtikrino moterų lygių galimybių įgyti vaikų alergologo kvalifikaciją. Tokį sprendimą po tyrimo priėmė lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė.

Kontrolierė: reabilitacijos paslaugų teikimas negali priklausyti tik nuo pacientų amžiaus

2020-08-18

Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė nustatė, kad palaikomosios reabilitacijos paslaugų teikimo tvarka yra diskriminuojanti pensinio amžiaus asmenis su negalia.

Diskusijos dalyviai svarstys, kas pagerintų LGBT asmenų situaciją Lietuvoje

2020-07-08

Liepos 9 d. 18:30 val. Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba internetu transliuos diskusiją „Vaivorykštės Lietuvoje: LGBT asmenų istorijos ir iššūkiai“. Jos metu bus aptarti naujausi tarptautinių organizacijų duomenys bei konkrečių Lietuvos LGBT asmenų patirtys gyvenant be būtinos teisinės apsaugos.

Moterų ir vyrų darbo užmokesčio atotrūkis 2019 m. sumažėjo, tačiau ne dėl lyčių lygybės

2020-06-19

Atotrūkis tarp moterų ir vyrų darbo užmokesčio praėjusiais metais susitraukė iki 12,4 proc., praneša Statistikos departamentas. Tai – 0,6 proc. mažiau negu 2018-aisiais. Lygių galimybių ekspertai sako, kad statistiką pakoregavo ne lyčių lygybės padidėjimas, o ekonominiai procesai.

Kontrolierė įspėjo SEB grupės įmonę dėl žmogaus su negalia diskriminacijos

2020-06-17

Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė nustatė, kad SEB įmonių grupei priklausančio banko administracija diskriminavo asmenį su klausos negalia. Įmonės „Skandinaviska Enskilda Banken AB“ Vilniaus filialas nepakvietė neprigirdinčios pareiškėjos į darbo pokalbį realiai neįvertinę, ar ji galėtų dirbti banko operacijų specialiste.

Daugiau naujienų