lt
en

Erica Jennings: visuomenė tėčiams atlaidesnė negu mamoms

2020-12-04

Lapkritį nuvilnijusi socialinė kampanija apie didesnį tėčių įsitraukimą į vaikų priežiūrą nuo kūdikystės sulaukė daug atsiliepimų, kad aplinka ir infrastruktūra nepadeda vyrams būti įsitraukusiais tėčiais, pavyzdžiui, vystymo stalai prekybos centruose – tik moterų tualete, poliklinikose – „Mamos ir vaiko kambarys“. Savo patirtimi dalinasi ir apie tai, ką vertėtų pagerinti, pasakoja garsi dainininkė Erica Jennings, su vyru Jurgiu Didžiuliu auginanti tris vaikus.

Aušra Kurienė: Lietuvoje daugėja gerų tėčių, duodančių vaikams saugumo ir emocinės šilumos

2020-12-03

Lietuvoje pastebimas vis aktyvesnis vyrų įsitraukimas į vaikų priežiūrą nuo pat kūdikystės ir plintantis suvokimas, kad tėtis yra svarbus veikėjas vaiko gyvenime nuo pat mažens, galintis visomis prasmėmis daug duoti kūdikiui ir vaikui. Tokias tendencijas pastebi psichologė psichoterapeutė Aušra Kurienė, „Paramos vaikams centro“ įkūrėja, daugiau kaip 30 metų konsultuojanti vaikus ir tėvus. Su A.Kuriene kalbamės Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos lapkričio mėnesį pradėtos socialinės kampanijos „Būti tėčiu – didžiausia dovana“ atliktų tyrimų kontekste.

Gimnazistai yra linkę atsisakyti stereotipų, tačiau tam reikalingas nuoseklus darbas

2020-12-02

Karantino metu smagu prisiminti gyvai organizuotas veiklas. Vykdant projektą „BRIDGE: vietos bendruomenių stiprinimas efektyviai kovai su smurtu lyties pagrindu artimoje aplinkoje“, spalio mėnesį Alytaus Putinų, Utenos Antano Smetonos ir Jonavos Jeronimo Ralio gimnazijose buvo organizuojami edukaciniai Forumo teatro užsiėmimai smurto artimoje aplinkoje lyties pagrindu tema. Šie užsiėmimai padarė įžangą kūrybinėms sesijoms, per kurias mokiniai ieškojo idėjų kampanijai jų mokykloje.

ES priėmė pirmąją LGBTIQ lygybės užtikrinimo strategiją

2020-12-02

Europos Komisija skelbia, kad ES gyventojų apklausos atskleidžia paradoksalią situaciją: pastaraisiais metais ES gyventojų požiūris į LGBTIQ bendruomenę gerėjo, tačiau LGBTIQ asmenų dalis, patyrusi diskriminaciją, išaugo nuo 37 proc. 2012 m. iki 43 proc. 2019 m. Reaguodama į išliekantį priešiškumą šios bendruomenės atžvilgiu ir siekdama užtikrinti visų žmonių lygybę, Europos Komisijos Pirmininkė Ursula von der Leyen pristatė ES LGBTIQ asmenų lygybės strategiją. Tai pirmoji tokia strategija ES istorijoje, jos veiksmai numatyti 2020-2025 m. laikotarpiui.

Margarita Jankauskaitė. Nebesprauskime vyrų į instrumentinių paslaugų teikėjo mundurą

2020-12-01

Gyvename visuomenėje, kur įprasta manyti, jog esame laisvi rinktis ir kontroliuoti savo gyvenimą. Nuspręsti, ką valgyti, dėvėti, kur keliauti (pasibaigus pandemijai), su kuo ir kada kurti šeimą, kaip rūpintis ja. Šis autonomijos svaigulys, tačiau, trukdo pastebėti, kaip mūsų tariamai laisvus pasirinkimus įrėmina ir apriboja prieš šimtmečius formuotos socialinės normos, kitaip dar vadinamos lyčių stereotipais.

Daugiau naujienų

Kontrolierė: Meilės Lukšienės premijos teikėjai diskriminuoja vyresnius mokytojus

2020-11-30

Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė nustatė, kad Meilės Lukšienės premijos teikimo tvarka pažeidžia vyresnių mokytojų teisę gauti šį apdovanojimą.

Diskriminacija įsidarbinant: kandidatė buvo priversta kalbėti angliškai

2020-11-25

Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė įspėjo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovus, diskriminavusius įsidarbinti norėjusią kandidatę dėl konkursui pasirinktos kalbos.

Užimtumo įstatymo autoriai riboja trisdešimtmečių galimybę praktikuotis

2020-11-13

Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė kreipėsi į Seimo narius bei Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją atkreipdama dėmesį, kad Užimtumo įstatymu ribojama vyresnių asmenų galimybės atlikti savanorišką praktiką.

Tyrimas nustebino: visuomenė stipriai palaiko vyrų įsitraukimą į šeimos gyvenimą

2020-11-10

Visuomenė stipriai palaiko aktyvų vyrų įsitraukimą į šeimos gyvenimą. Naujausio Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos tyrimo rezultatai nustebino: visuomenė palankiai vertina tėviškumą, šeimyniškas vyro savybes, aktyvesnį vyro vaidmenį šeimoje ir palaiko visus vyrus, kurie nenori būti tik „popieriniais“ ar „savaitgaliniais“ tėčiais. Tarnyba šiuos rezultatus pristatė, pradėdama socialinę kampaniją „Būti tėčiu – didžiausia dovana“.

Lyčių lygybės indekse Lietuva pakilo viena vieta aukščiau, bet pokyčiai – kosmetiniai

2020-10-29

Atnaujintas Europos lyčių lygybės instituto (EIGE) Lyčių lygybės indeksas atskleidžia, kad moterų ir vyrų lygybės progresas vyksta ypač lėtai – kasmet lygybės padaugėja vos po 0,5 proc. Naujausiame indekse Lietuva, pasistūmėjusi 0,8 proc., pakilo iš 23 vietos į 22-ąją, tačiau vis dar nerodo jokio proveržio lyčių lygybės srityje.

Daugiau naujienų