lt
en

Lygių galimybių ekspertė V. Gabrieliūtė: lytiškumo ugdymas stiprina seksualinio smurto prevenciją

2021-05-17

Tai, ko vaikai dar labai ankstyvame amžiuje išmoksta iš tėvų, darželio auklėtojų bei mokytojų, lemia tolimesnį asmenybės vystymąsi, santykį su savimi ir aplinkiniais. Lytiškumo ugdymo ir lygių galimybių integravimo ekspertė Vilma Gabrieliūtė įsitikinusi, kad tinkamas lytiškumo ugdymas vaiko raidos laikotarpiu lemia daugiau nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

Kontrolierė: apsnigtų šaligatvių nevalymas yra gyventojų su negalia diskriminacija

2021-05-14

Lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė įspėjo Kauno miesto savivaldybę dėl gyventojų su negalia diskriminacijos. Savivaldybės administracija žiemą neužtikrino, kad asmenys su judėjimo negalia galėtų saugiai naudotis šaligatviais.

Margarita Jankauskaitė: turime išgirsti moteris

2021-05-13

Apsauga nuo smurto dėl lyties ir smurto artimoje aplinkoje vis dar yra daug diskusijų keliantis klausimas. Lyčių lygybės ekspertė Margarita Jankauskaitė sako, kad šis laikotarpis sudėtingas, tačiau turime suprasti, kad smurto prieš moteris prevencija bus naudinga visiems.

Gimnazijos stojo į kovą su lyčių stereotipais

2021-05-11

Jau antrus metus Alytaus Putinų, Jonavos Jeronimo Ralio ir Ukmergės Antano Smetonos gimnazijose dirba lyčių lygybės komanda, kuri kartu su mokyklų bendruomenėmis kuria aplinką be lyčių stereotipų. Taip siekiama užkirsti kelią patyčioms ir smurtui dėl lyties, prie kurių pateisinimo ir normalizavimo šie stereotipai prisideda.

Alytuje, Jonavoje ir Ukmergėje pradeda veikti atsako į smurtą algoritmas

2021-05-07

Beveik dvejus metus lyčių lygybės ekspertai dirbo su Alytuje, Jonavoje ir Ukmergėje pagalbą smurtą patyrusiems asmenims teikiančiais specialistais, kad sukurtų koordinuoto institucijų atsako į smurtą artimoje aplinkoje algoritmą. Šiuo algoritmu siekiama sustiprinti pagalbą teikiančių žinybų, institucijų ir organizacijų bendradarbiavimą, kad sistema veiktų efektyviai, o žmonės pagalbą gautų operatyviai.

Daugiau naujienų

Kontrolierė: apsnigtų šaligatvių nevalymas yra gyventojų su negalia diskriminacija

2021-05-14

Lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė įspėjo Kauno miesto savivaldybę dėl gyventojų su negalia diskriminacijos. Savivaldybės administracija žiemą neužtikrino, kad asmenys su judėjimo negalia galėtų saugiai naudotis šaligatviais.

Kviečia mesti iššūkį lyčių stereotipams

2021-05-03

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba kreipiasi į Alytaus, Jonavos bei Ukmergės gyventojus ir pradeda socialinę kampaniją „Ką mano miestiečiai“. Ja siekiama keisti prievartinę kontrolę pateisinančius stereotipus bei stiprinti vyrų smurto prieš moteris artimoje aplinkoje prevenciją.

VLKK pateikė naują žodžio „pederastas“ reikšmės išaiškinimą – šis žodis menkina ir yra nevartotinas

2021-04-14

Valstybinės lietuvių kalbos komisijos (VLKK) Žodyno pakomisė apsvarstė žodžio „pederastas“ reikšmę ir pritarė „Bendrinės lietuvių kalbos žodyne“ planuojamai teikti šio žodžio menkinamajai reikšmei. Tai reiškia, kad šis žodis yra nebevartotinas leidyboje, visuomenės informavimo priemonėse, komentaruose ir viešajame gyvenime.

Šalies darbdaviai darbuotojus supažindino, kaip reaguoti į neapykantos kalbą

2021-04-02

Būrys šalies įmonių, viešojo sektoriaus įstaigų ir nevyriausybinių organizacijų tarė „Ne“ neapykantos kalbai ir prisijungė prie nacionalinės sąmoningumo didinimo kampanijos „Neapykantos kalba yra nusikaltimas“, išsamiai supažindindamos darbuotojus, kaip reaguoti į neapykantos kalbą.

Tyrimo dalyviai prisipažino: daugiausiai neigiamų komentarų rašo apie kitų žmonių amžių ir lytį

2021-03-31

Lietuviai prisipažino daugiausiai neigiamų komentarų internete rašantys dėl kitų žmonių lyties arba amžiaus. 6 iš 10 žmonių, internete parašiusių neigiamus komentarus apie tam tikras visuomenės grupes (pavyzdžiui, moteris, vyrus, senjorus), sulaukia kitų interneto vartotojų pritarimo arba padrąsinimo.

Daugiau naujienų