lt
en

Verslo sektoriaus paramos žmogaus teisėms proveržis Lietuvoje: kodėl verslui svarbu remti lygias galimybes?

2019-07-19

2019 metais Lietuvoje įvyko verslo sektoriaus paramos žmogaus teisėms proveržis Lietuvoje. Pirmą kartą LGBT bendruomenės festivalio „Baltic Pride“ istorijoje, verslo atstovai Lietuvoje aktyviai prisidėjo prie festivalio organizavimo. Šia proga apie verslo paramą žmogaus teisėms ir lygioms galimybėms diskutuojame su „Swedbank“ Lietuvoje valdybos pirmininke ir administracijos vadove Dovile Grigiene, „Telia“ komunikacijos vadove Birute Eimontaite, „Moody‘s“ Lietuvos biuro ir operacijų vadovu Mariano Andrade bei organizacijos „Diversity Development Group“ direktoriumi Karoliu Žibu.

Teismas spręs, ar panaikinti Vilniaus mero potvarkį, diskriminuojantį žmones su negalia

2019-07-18

Vilniaus apygardos administracinis teismas iš naujo nagrinės lygių galimybių kontrolierės Agnetos Skardžiuvienės skundą dėl Vilniaus mero atsisakymo užtikrinti lygiateisišką kandidatų atranką samdant Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direktorių.

Ekspertė: Seksistinė reklama žemina ir vartotojus

2019-07-15

Vulgaru, banalu, nuvalkiota – tik keletas epitetų, galinčių apibūdinti seksistines reklamas. Tiesa, jų vertinimas nėra tik skonio reikalas. Pasak Tarnybos teisininkės Laimos Vengalės-Dits, nors Lietuvos įstatymai draudžia formuoti nuostatas apie vienos lyties pranašumą, jie neapima kai kurių žmones erzinančių reklamos aspektų. Pavyzdžiui, stereotipų.

Kontrolierė subūrė pirmąją Žmonių su negalia teisių stebėsenos komisiją

2019-07-11

Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė patvirtino naujai įsteigtos Žmonių su negalia teisių stebėsenos komisijos sudėtį. Iš penkių narių sudaryta komisija nuo šiol prižiūrės, kaip Lietuva laikosi tarptautinių įsipareigojimų.

Darbuotojo ieškojusi „Iki“ parduotuvės vadovė diskriminavo moterį su negalia

2019-07-10

Vilniaus apygardos administracinis teismas patvirtino lygių galimybių kontrolierės Agnetos Skardžiuvienės išvadą, kad UAB „Palink“ diskriminavo darbo ieškojusią moterį su negalia. Teismas atmetė prekybos centrų „Iki“ tinklą valdančios įmonės skundą, kuriuo ji prašė panaikinti kontrolierės sprendimą.

Daugiau naujienų

Kontrolierė subūrė pirmąją Žmonių su negalia teisių stebėsenos komisiją

2019-07-11

Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė patvirtino naujai įsteigtos Žmonių su negalia teisių stebėsenos komisijos sudėtį. Iš penkių narių sudaryta komisija nuo šiol prižiūrės, kaip Lietuva laikosi tarptautinių įsipareigojimų.

Verslo kaime rėmimo tvarka riboja vyresnių žmonių teises

2019-06-19

Įsivaizduokite, kad norite pradėti verslą Lietuvos regione. Žemės ūkio ministerijai teikiate paraišką paramai gauti, bet nelaimite, nes jus aplenkia tokią pat gerą paraišką parašęs jaunasis verslininkas, dėl savo amžiaus gavęs papildomus 25 balus. Situacija hipotetinė, tačiau pagal dabartinę tvarką įmanoma. O tai pažeidžia Lygių galimybių įstatymą.

Translyčiai asmenys Lietuvoje vis dar gyvena „pilkojoje zonoje“

2019-06-06

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba išleido nacionalinę translyčių asmenų situacijos apžvalgą. Tyrimas atskleidė, kad translyčiai asmenys Lietuvoje vertinami palankiau nei homoseksualūs žmonės, tačiau daug apklaustųjų nežinojo arba neturėjo nuomonės apie šią socialinę grupę.

Kviečiame į translyčių asmenų situacijos apžvalgos tyrimo pristatymą bei diskusiją

2019-06-04

Birželio 5 d. 18:00 val. esate maloniai kviečiami į Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos kartu su partneriais organizuojamą susitikimą-diskusiją „TRANS_LT: kaip išgyventi su naujais dokumentais?“.

„Luminor“ diskriminavo vyresnius klientus nesuteikdamas jiems kelionių draudimo

2019-05-28

Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė nustatė, kad „Luminor“ bankas diskriminavo vyresnius asmenis neleisdamas jiems pasinaudoti kreditinės kortelės savininkams teikiamu kelionių draudimu.

Daugiau naujienų