lt
en
Naujienos

Žmonių su negalia treneriams valdininkai pažadėjo lygiavertę kvalifikacijos kėlimo tvarką

Šiandien Tarnyboje lankėsi Lietuvos parolimpinio komiteto bei Kūno kultūros ir sporto departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės atstovai. Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė su jais aptarė trenerių kvalifikacinių kategorijų suteikimo tvarką, kurios formuluotės nebuvo palankios treneriams, dirbantiems su negalią turinčiais sportininkais. Susitikimo metu įsipareigota jas patikslinti dar iki Joninių.

Lietuvos parolimpinio komiteto generalinis sekretorius Paulius Kalvelis pabrėžė, kad prieš metus patvirtintame Kvalifikacinių kategorijų valstybės ar savivaldybių biudžetinėse įstaigose pagal darbo sutartis dirbantiems treneriams suteikimo ir panaikinimo tvarkos apraše nėra konkrečiai įvardyta, kaip asmenys, treniruojantys sportininkus su negalia, gali įgyti 1–3 kategorijas.

Dokumente rašoma, kad šias kvalifikacines kategorijas treneriai įgyja už savo auklėtinių pasiekimus šalies suaugusiųjų, jaunimo, jaunių, jaunučių ir vaikų čempionatuose. P. Kalvelio teigimu, konkrečiai neįvardijus ir žmonių su negalią pirmenybių, atsiranda spraga, leidžianti diskriminuoti žmones su negalią treniruojančius asmenis, t.y. – nesuteikti jiems aukštesnės kvalifikacinės kategorijos, nuo kurios tiesiogiai priklauso ir trenerio atlyginimo dydis.

Kūno kultūros ir sporto departamento generalinio direktoriaus pavaduotojas Vytautas Vainys sakė, kad tvarka vienoda visiems treneriams, ir, jei formuluotė leidžią ją interpretuoti kitaip, ją patikslinti nėra sunku.  Departamentas įsipareigojo per artėjantį mėnesį ją pakeisti bei apie tai informuoti ir Tarnybą.

Susitikime taip pat dalyvavo Tarnybos Teisės skyriaus vedėjas Vytis Muliuolis, Lietuvos parolimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius, Departamento Kūno kultūros ir sporto strategijos skyriaus patarėjai Gintarė Papartė ir Vidas Stankevičius.

Susitikimo akimirka. Tarnybos nuotr.