lt
en

D. Paulauskas. Moterų užimtumas: didžiavomės pasiekimais, bet dabar laikas susirūpinti

2021-02-26

Nors Lietuva savo lyčių lygybės rodikliais itin retai atsiduria tarp šios srities valstybių lyderių, vienu aspektu esame tikrai toje pačioje valtyje su geriausias. Lietuvos moterys yra itin aktyvios darbo rinkoje – jų užimtumo lygis yra pavyzdinėse aukštumose. Pagal moterų užimtumą ES esame antrieji, šalia pirmą vietą užimančios Švedijos, kurios iki šiol dar niekam nepavyko draugiškai išstumti iš Lyčių lygybės indekso lyderės pozicijų. Į tokį titulą artimiausiu metu mūsų šalis tikrai nepretenduoja (deja, net teoriškai), bet dėl moterų užimtumo pakonkuruoti tikrai galime. Tik nežinia, kiek ilgai.

Tyrimas parodė: į Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą kreiptųsi vis daugiau žmonių

2021-02-22

Žmonių požiūris į Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą nuosekliai gerėja – tokius rezultatus parodė 2020 m. sausio mėnesį „Spinter tyrimų“ atlikta reprezentatyvi visuomenės apklausa apie Tarnybos žinomumą ir pasitikėjimą ja. Siekiant stebėti, kaip kinta visuomenės požiūris į Tarnybą, apklausa nuo 2017 m. yra kartojama kasmet.

Kaip darbovietes keičia nuotolinis darbas karantino metu?

2021-02-10

Koronaviruso pandemijos sukelti karantino ribojimai pakeitė ne tik įprastą gyvenimo būdą, bet ir darbo sąlygas. Nors nuotolinis darbas nėra naujiena, jo mastai dar niekada nebuvo tokie dideli kaip pandemijos metu. Tyrimai atskleidžia, kad ši patirtis transformavo daugelį darboviečių, padidino darbuotojų lankstumo poreikius ir atvėrė galimybes iš esmės pakeisti įprastą darbo kultūrą.

Diskriminacija ir COVID-19: kokie klausimai kyla gyventojams?

2021-02-09

Pandemijos sąlygomis gyvename beveik metus, todėl apribojimai ir taisyklės jau nebėra naujiena. Džiugu, kad Lietuvos gyventojai draudimus vertina kritiškai ir kreipiasi į lygių galimybę kontrolierę Agnetą Skardžiuvienę prašydami įvertinti, ar jais valdžia nediskriminuoja žmonių. Šiuo sunkiu laikotarpiu ribojimai neišvengiami, tačiau kiekvienu atveju jie privalo būti pasverti ir neprieštarauti Lietuvos įstatymams.

Kontrolierė šiems metams išskyrė 5 veiklos prioritetus

2021-02-05

Kiekvienos organizacijos sėkmė priklauso nuo jos misijos, vizijos ir vertybių. Savo darbe su komanda nuosekliai jomis vadovaujamės ir stengiamės, kad diskriminacijos Lietuvoje mažėtų.

Daugiau naujienų

Pokyčiai Ignalinos rajone – paramą gimus vaikui gaus visi gyventojai

2021-01-29

Ignalinos rajono savivaldybės taryba, lygių galimybių kontrolierei Agnetai Skardžiuvienei savo iniciatyva pradėjus tyrimą, pakeitė vienkartinės paramos tėvams skyrimo tvarką. Nuo šiol visi savivaldybėje gyvenantys asmenys, nepriklausomai nuo savo amžiaus ar šeiminės padėties, susilaukę vaiko gaus vienkartinę išmoką.

Kontrolierė ragina užtikrinti lygiavertį žmonių su sunkia negalia ugdymą

2021-01-11

Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė kreipėsi į Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją siūlydama sudaryti darbo grupę, užtikrinsiančią žmonių su sunkia negalia ugdymąsi ir po 21-ojo gimtadienio.

Kontrolierė: Meilės Lukšienės premijos teikėjai diskriminuoja vyresnius mokytojus

2020-11-30

Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė nustatė, kad Meilės Lukšienės premijos teikimo tvarka pažeidžia vyresnių mokytojų teisę gauti šį apdovanojimą.

Diskriminacija įsidarbinant: kandidatė buvo priversta kalbėti angliškai

2020-11-25

Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė įspėjo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovus, diskriminavusius įsidarbinti norėjusią kandidatę dėl konkursui pasirinktos kalbos.

Užimtumo įstatymo autoriai riboja trisdešimtmečių galimybę praktikuotis

2020-11-13

Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė kreipėsi į Seimo narius bei Socialinės apsaugos ir darbo ministeriją atkreipdama dėmesį, kad Užimtumo įstatymu ribojama vyresnių asmenų galimybės atlikti savanorišką praktiką.

Daugiau naujienų