lt
en

Parkavimo vietų skirstymas darbe: diskriminacija ar ne?

2020-02-19

Parkavimo vietų skaičiaus problema, ko gero, aktuali ne vienoje didesnėje darbovietėje. Kai mašinų stovėjimo aikštelės dydis neatitinka visų darbuotojų poreikių, kyla klausimas, kaip vietas paskirstyti teisingai.

LTOK: žiniasklaidoje sportininkės – seksualizuotos, nuvertinamos ir dažnai nematomos

2020-02-18

Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) teigimu, Lietuvos žiniasklaidoje moterys sportininkės ir jų pasiekimai nušviečiami nepakankamai etiškai. Komitetas tikina, kad publikacijose, radijo ir televizijos pranešimuose dominuoja informacija apie vyrų sportininkų pasiekimus, o dauguma sporto naujienų rengėjų taip pat yra vyrai. Pastebėta, kad žiniasklaidoje apstu stereotipų apie „vyriškas“ ir „moteriškas“ sporto šakas, pasitaiko moteris sportininkes žeminančios informacijos.

Ar diskriminacija dėl gyvenamosios vietos yra teisėta?

2020-02-18

Kauno savivaldybės sprendimas miesto ir rajono gyventojams taikyti skirtingas vaikų darželio kainas sukėlė nemažai pasipiktinimo. Kreipimųsi sulaukė ir Tarnybos teisininkai, nors gyvenamoji vieta, kaip galimos diskriminacijos pagrindas, nepatenka į lygių galimybių kontrolieriaus kompetenciją.

Regioninis laikraštis nebevaržys Vilniaus universiteto studentų galimybių

2020-02-17

Vilniaus universitetas (VU) pašalino Kaišiadorių rajono laikraštį „Atspindžiai“ iš galimų žurnalistikos studentų praktikos vietų sąrašo. Be to, administracija rekomendavo iš bendro praktikos vertinimo eliminuoti diskriminuojančią leidinio redaktorės, studentės praktikos vadovės išvadą, kurioje teigta, kad didesnio pažymio praktikantė negalėjo gauti dėl riboto judumo.

Diskriminacija dėl amžiaus – dažniausia diskriminacijos forma darbe

2020-02-11

Esi per jaunas šiam paaukštinimui? Esi per senas keisti darbą ar kelti kvalifikaciją? Esi vidutinio amžiaus moteris ir darbdavys nenori „rizikuoti”, kad išeisi motinystės atostogų? Jei teko susidurti su panašia situacija – esate ne vieni. Jei ne, deja, bet yra didelė tikimybė, jog teks.

Daugiau naujienų

Visuomenė jau siūlo labiausiai apdovanojimų vertas žmogaus teisių iniciatyvas

2020-02-07

Vasario 7 d. prasideda septintųjų Nacionalinių lygybės ir įvairovės apdovanojimų nominantų atranka. Visuomenė jau gali siūlyti labiausiai 2019 metais įsiminusias žmogaus teisių iniciatyvas.

Diskriminacija „Lietuvos pašte“: atsisakė išmokėti šalpos pensiją asmeniui su negalia

2020-01-23

Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė nusprendė, kad „Lietuvos paštas“, atsisakydamas išmokėti asmeniui su negalia jam priklausančią šalpos pensiją, pažeidė Lygių galimybių įstatymą.

Kontrolierė įspėjo „Lietuvos draudimą“ dėl kliento su negalia diskriminacijos

2020-01-17

Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė nustatė, kad „Lietuvos draudimo“ konsultantė diskriminavo klientą su negalia. Bendrovė atsisakė sudaryti draudimo nuo nelaimingų atsitikimų sutartį neaptarusi visų įmanomų variantų.

Konstitucinio Teismo pirmininkas: Konstitucija gina ir translyčius asmenis

2019-12-10

Šiandien, gruodžio 10 d., vykstančiame Nacionaliniame žmogaus teisių forume ekspertai ypatingą dėmesį skiria translyčių asmenų orumo klausimui. Kaip teigia vienoje iš diskusijų dalyvavusi lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė, faktinis diskriminacijos dėl lytinės tapatybės draudimo įtvirtinimas sustiprintų Lietuvos teisinę sistemą.

Tarptautinę žmogaus teisių dieną minėsime kalbėdami apie translyčių asmenų iššūkius

2019-12-05

Gruodžio 10 d. minėdama Tarptautinę žmogaus teisių dieną, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba organizuoja konferenciją „Translyčių asmenų teisių apsauga: tarptautinės tendencijos ir nacionalinės galimybės“. Renginio metu politikai ir ekspertai diskutuos, kaip Lietuvai sekasi įgyvendinti tarptautinius įsipareigojimus, su kokiais iššūkiais šalyje susiduria translyčiai asmenys bei aptars kitų valstybių gerąsias praktikas, kurias Lietuva galėtų perimti.

Daugiau naujienų