lt
en
Naujienos

Diskusijoje ekspertai svarstys, ar lygybė Lietuvoje gali būti madinga

2018-02-19

Vasario 21 d. sostinėje vyks diskusija „Kada (kaip) lygybė Lietuvoje taps madinga?“. Jos metu žmogaus teisių, komunikacijos bei reklamos specialistai svarstys, ką daryti, kad parama lygiateisiškumo principams taptų gero politinio ir kultūrinio tono ženklu.

„Litexpo“ rūmuose vaikais pasirūpinti jau gali ir tėčiai

2018-02-09

Lygių galimybių kontrolierei Agnetai Skardžiuvienei pradėjus tyrimą savo iniciatyva dėl Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ kabėjusios iškabos, rūmų administracija įrengė naują vaiko vystymui bei žindymui skirtą patalpą. Lentelę „Mamos ir vaiko kambarys“ pakeitė „Vaiko priežiūros kambarys“.

Ekspertė iš JAV patarė, kaip efektyvinti žmonių su negalia teisių apsaugą

2018-02-07

Vasario 6 d. Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyboje lankėsi socialinio darbo ekspertė iš JAV Viviane Ngwa. Ilgus metus žmonių su negalia teisių srityje dirbanti specialistė dalijosi įžvalgomis, kaip Lietuvoje kurti Jungtinių Tautų neįgaliųjų teisių konvencijos priežiūros mechanizmą.

Smurtautojo išpažintis: „Aš ją palaužiau psichologiškai“

2018-02-02

„Sveiki, visuomenės akyse esu normalus, sėkmingas vyras, negeriu, nerūkau, turiu neblogą darbą, niekada nesu pakėlęs rankos prieš žmoną, bet... esu baisus žmogus, esu smurtaujantis vyras šeimoje“, – taip savo laišką, adresuotą Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybai, pradėjo Edgaras (vardas pakeistas). Vyras rašė norintis pasidalyti savo istorija ir prisidėti kovojant prieš smurtą šeimoje. Susitikome su Edgaru pasikalbėti apie jo patirtį.

Smurtą galima patirti to net nesuprantant

2018-01-29

Lietuvos gyventojai lengvai atpažįsta fizinę prievartą, tačiau kaip atrodo artimoje aplinkoje pasireiškiantis ekonominis ir seksualinis smurtas žino ne visi. Žmogaus teisių ekspertai sutartinai teigia, kad atpažinti smurtą trukdo lyčių stereotipai.