lt
en

Ukrainoje didėja dėmesys lyčių lygybei, nors moterims vis dar draudžiama rinktis 430 profesijų

2017-05-08

Lyčių lygybės politika Ukrainoje darosi vis pažangesnė, tačiau išlieka sričių, kuriose pokyčiai lėtesni. Viena vertus, egzistuoja įstatymą lydintis teisės aktas, patvirtinantis moterims draudžiamų profesijų sąrašą, kita vertus, prie Vyriausybės steigiamas padalinys, atsakingas už lyčių lygybės įgyvendinimą Vyriausybės lygmeniu ir tvirtinamas lyčių lygybei jautrus biudžetas.

Translyčių asmenų kelias iš tamsos į šviesą

2017-05-08

Seime vyko diskusija „Translyčių asmenų žmogaus teisių užtikrinimo perspektyvos Lietuvoje“. Jos metu Lietuvos ir užsienio ekspertai aptarė esminius klausimus, susijusius su translyčių asmenų teisių apsauga Lietuvoje: teisinę padėtį, medicininius aspektus, iššūkius ir trukdžius, kodėl delsiama teisinėmis priemonėmis įtvirtinti translyčių asmenų pripažinimą ir apsaugą, numatyti reikiamas paslaugas ir administracinę procedūrą, pagal kurią asmenys galėtų gauti asmens dokumentus, atitinkančius jų lytinę tapatybę.

Atotrūkis tarp moterų ir vyrų atlyginimų didėja 5 metus iš eilės

2017-05-01

Net ir XXI a. jūsų atlyginimo dydį lemia ne tik sugebėjimai, kvalifikacija ar motyvacija, bet ir lytis. Lietuvoje 2015 m. moterys vidutiniškai gavo 15,6 proc. mažesnį atlyginimą negu vyrai. Nuo 2011 m. šis atotrūkis vis didėja, tačiau efektyvių priemonių valdžios institucijoms vis dar stinga.

Brahma Kumaris dvasinis judėjimas – žmonės skirtingi, tačiau kiekvienas turi lygias galimybes dvasiškai tobulėti

2017-04-28

„Nėra dviejų vienodų vandens lašų“ – apie visų žmonių lygybę sako Egidija Laumenskaitė, dvasinio judėjimo Brahma Kumaris narė, Dvasinio ugdymo ir meditacijos centro koordinatorė ir mokslininkė. Pasak jos, tai, kad žmonės yra skirtingi, yra normalu ir savaime suprantame. Juk kiekvienas turi skirtingas sąlygas ir aplinkybes. Visgi, Brahma Kumaris dvasinė praktika unikali tuo, kad teigia moterų ir vyrų dvasinę lygybę bei lygias galimybes dvasiškai tobulėti ir užsiimti dvasine praktika.

Savivaldybėse – dėmesys lyčių lygybei

2017-04-27

Lyčių lygybė – pasiektas tikslas? Tuo abejoja savivaldybių atstovai, tvirtinantys, kad moterų ir vyrų lygybės klausimai yra itin aktualūs vietos valdžios lygmeniu. „Norėdami realiai spręsti lyčių nelygybės problemas, turime veikti ne tik nacionaliniu lygiu, bet ir įgyvendinti pokyčius savivaldos lygmeniu“, – teigia Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) atstovė Modesta Kairytė.

Daugiau naujienų

Pradėtas tyrimas dėl mokymų programos, kurioje mokymų dalyviai bendravimo įgūdžius lavina praktikuodami su asmenimis...

2017-05-19

Kontrolierė pradėjo tyrimą dėl mokymų programoje „Asmenybės augimo grupės“ vykdomų mokymų vadovams, kurioje mokoma rasti kontaktą ir susitarti su žmogumi, turinčiu sunkią protinę ir fizinę negalią. Tyrimas pradėtas gavus informaciją apie tai, kad šie mokymai vykdomi Vilniaus miesto psichikos sveikatos centre ir Vilniaus sutrikusio vystymosi kūdikių namuose. Tyrimas pradėtas dėl galimos diskriminacijos negalios pagrindu.

Vyriausybė neužtikrina translyčių asmenų teisių

2017-05-04

Translyčių asmenų socialinė situacija Lietuvoje yra itin sudėtinga dėl teisinio šių asmenų nepripažinimo ir kitų problemų, su kuriomis jie kasdien susiduria. Tyrimų duomenys rodo, kad net 60% translyčių asmenų Lietuvoje per pastaruosius penkis metus patyrė fizinį arba seksualinį smurtą, o darbe, dažniau nei kiti šalies gyventojai, susiduria su diskriminacija. 49% Lietuvos gyventojų teigia, kad jaustųsi itin nepatogiai darbe turėdami translytį kolegą.

Savo teises ginančių asmenų skaičius 2016 metais didėjo

2017-04-11

2016 metais didėjo į Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą besikreipiančių asmenų skaičius. Dėl galimai pažeistų lygių galimybių ir konsultacijų žmogaus teisių klausimais kreiptasi net 607 kartus. Moterys kreipėsi šiek tiek dažniau nei vyrai (41 proc. ir 39 proc. visų pareiškėjų). Daugiausiai kreipimųsi gauta dėl galimos diskriminacijos lyties pagrindu (202), mažiausiai – dėl tikėjimo (1).

Valdovų rūmuose Vilniuje įteikti nacionaliniai lygybės ir įvairovės apdovanojimai 2016

2017-03-30

Kovo 29 dieną Valdovų rūmuose iškilmingos ceremonijos metu buvo apdovanoti pernai metais žmogaus teisių srityje pasižymėję asmenys ir organizacijos, pagerbti jų darbai ir iniciatyvos.

Vilniaus miesto meras diskriminavo asmenis su negalia

2017-03-09

Lygių galimybių kontrolierė nustatė, kad Vilniaus miesto savivaldybės meras Remigijus Šimašius diskriminavo asmenis su negalia darbo skelbime Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijos direktoriaus pareigoms užimti nurodydamas, kad kandidatai privalo gebėti važiuoti dviračiu.

Daugiau naujienų

Agneta Skardžiuvienė

Lygių galimybių kontrolierė

Kontrolierės darbotvarkė        CV

E-skundas

Klauskite

D.U.K.

Atmintinė darbdaviams