lt
en

Valdovų rūmuose bus pagerbtos plačiausiai nuskambėjusios žmogaus teisių iniciatyvos

2017-03-27

Jau šį trečiadienį ketvirtuosiuose Nacionaliniuose lygybės ir įvairovės apdovanojimuose bus pagerbti 2016-aisiais lygybės ir įvairovės srityje pasižymėję asmenys, organizacijos, jų idėjos, projektai, iniciatyvos ir poelgiai. Iš jų plačiausiai visuomenėje nuskambėjusiems bus skirtas specialus „Metų proveržio“ apdovanojimas. Kaip pretendentai į šį apdovanojimą vertina savo pasiekimus ir kokius tikslus kelia šiandien?

Visuomenė vis dar tiki, kad vyrai su savo sunkumais gali susitvarkyti patys

2017-03-24

Į Lietuvoje veikiančius krizių centrus pagalbos moterys kreipiasi beveik dešimt kartų dažniau nei vyrai. Pernai Kaune esantis Vyrų krizių centras suteikė pagalbą 126 vyrams, tuo metu į Kauno apskrities moterų krizių centrą kreipėsi apie 1200 žmonių, iš jų – 95 proc. moterų ir 5 proc. vyrų. Ar šis santykis susijęs su tuo, kad keblioje situacijoje atsidūrusiems vyrams sunkiau prašyti pagalbos, ar jiems jos mažiau teikiama? Visuomenėje, kurioje dažnai lyčių tvarka suvokiama kaip neišvengiama, rasti vieningą atsakymą sudėtinga.

Sociologė M. Frėjutė-Rakauskienė: nustokime matyti Pietryčių Lietuvą kaip atskirą Lietuvos dalį

2017-03-22

Monografiją apie Šalčininkų, Eišiškių ir Švenčionių gyventojų etninį tapatumą ir jį formuojančius veiksnius parašę Lietuvos socialinių tyrimo centro mokslininkai teigia, kad, nors žiniasklaidoje Pietryčių Lietuva vaizduojama kaip „kitokia“ ir grėsminga, patys gyventojai savo išskirtinumą suvokia kaip teigiamą dalyką. „Iš tikrųjų žmonės didžiuojasi tuo, kad jų regionui būdinga daugiaetninė kompozicija, kad jame yra daug religinių bendruomenių, skirtingų istorinių ir kultūrinių paminklų. Vietiniai pabrėžia, kad daugumos regiono gyventojų gebėjimas kalbėti visomis pagrindinėmis regiono kalbomis yra privalumas, o ne trūkumas. Man atrodo, kad laikas ir visuomenei į šį regioną pasižiūrėti kitoje šviesoje, atrasti jį iš naujo“, – sako Pietryčių Lietuvos gyventojų etninio tapatumo tyrinėjimams vadovavusi sociologė Monika Frėjutė-Rakauskienė.

Kiek žiniasklaida pajėgi keisti mūsų visuomenę?

2017-03-22

„Savo darbe susiduriu su negatyviu požiūriu į žurnalisto profesiją – daugybei žmonių sunku pasitikėti fotografu, siejamu su žiniasklaida. Vis dar vyrauja požiūris, kad žiniasklaida yra „nupirkta“ ar politiškai paveikiama. Taip pat Lietuvoje nelengva kalbėti apie politines, geopolitines ir žmogaus teisių temas. Jei žurnalistas etiškai rašo apie LGBT ar pabėgėlius, atvykstančius į Europą, iš visuomenės sulaukia daug kritikos. Tačiau visuomet padrąsina tai, kad šalia kritikos jaučiu ir didelį palaikymą“, – prisipažįsta fotožurnalistas Artūras Morozovas, pernai tapęs Nacionalinių lygybės ir įvairovės apdovanojimų „Žiniasklaidos balso“ laureatu.

Išrinkime Nacionalinių lygybės ir įvairovės apdovanjimų 2016 nugalėtojus!

2017-03-22

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba kartu su Nacionaliniu lygybės ir įvairovės forumu ir Norvegijos Karalystės ambasada Lietuvoje rengia Nacionalinius lygybės ir įvairovės apdovanojimus, kurių metu bus apdovanoti lygybės ir įvairovės srityje pasižymėję asmenys, organizacijos, jų idėjos ar projektai, iniciatyvos, poelgiai, veiksmai. Kviečiame balsuoti už tuos, kurie labviausiai prisidėjo prie žmogaus teisių pažangos Lietuvoje!

Daugiau naujienų

Vilniaus miesto meras diskriminavo asmenis su negalia

2017-03-09

Lygių galimybių kontrolierė nustatė, kad Vilniaus miesto savivaldybės meras Remigijus Šimašius diskriminavo asmenis su negalia darbo skelbime Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijos direktoriaus pareigoms užimti nurodydamas, kad kandidatai privalo gebėti važiuoti dviračiu.

Valstybė neužtikrina visų galimybių šeimoms efektyviai derinti vaiko priežiūrą su darbu

2017-03-08

Vertindama vaiko priežiūros atostogų tvarką, lygių galimybių kontrolierė pastebi, kad valstybė nesudaro tinkamų sąlygų moterims arba vyrams sugrįžti į darbą iki vaikui sueis vieni metai. Agneta Skardžiuvienė teigia, kad vertėtų apsvarstyti trečią alternatyvų vaiko priežiūros modelį, kuris sudarytų galimybes efektyviai derinti vaiko priežiūrą su darbu jau pirmaisiais vaiko auginimo metais toms moterims ir tiems vyrams, kurie turi poreikį į darbo rinką grįžti anksčiau.

2016 m. Seimo rinkimuose asmenims su negalia nebuvo sudarytos vienodos galimybės balsuoti

2017-01-03

Kontrolierė nustatė, jog 2016 metais vykusiuose visuotiniuose Lietuvos Respublikos Seimo rinkimuose asmenims su negalia nebuvo sudarytos sąlygos veiksmingai juose dalyvauti, kaip tai numato Jungtinių Tautų neįgaliųjų teisių konvencija, kurios nuostatas Lietuva yra įsipareigojusi įgyvendinti.

Lažybų bendrovės reklama žemina moteris

2016-12-28

Lygių galimybių kontrolierė nustatė, kad lažybų bendrovės „Top Sport“ reklama žemina moteris ir skyrė įspėjimą. Tyrimo metu dėl reklamos vertinimo kreiptasi į Lietuvos reklamos asociaciją „Reklamos biuras“. Vertinimą taip pat pateikė Mykolo Romerio universiteto Lyčių tyrimų laboratorijos vadovė dr. Eglė Krinickienė.

Žemės ūkio ministerija skirdama paramą diskriminuoja vyresnius asmenis

2016-12-22

Kontrolierė nustatė, kad Žemės ūkio ministerija, įgyvendindama Lietuvos kaimo plėtros programos priemonę „Ūkio ir verslo plėtra“, diskriminuoja vyresnius asmenis. Tyrimas buvo pradėtas gavus dviejų pareiškėjų skundus dėlto, kad paraiškų paramai gauti vertinimo taisyklėse numatyta vertinimo sistema yra ženkliai palankesnė jaunesniems asmenims ir dėl to visi vyresnio amžiaus pareiškėjai patiria diskriminaciją.

Daugiau naujienų