lt
en

Kontrolierė Energetikos ministerijos darbuotojams vedė seminarą lygių galimybių tema

2016-09-22

Seminaro metu kontrolierė pristatė valstybės institucijų pareigą įgyvendinti lygias galimybes bei supažindino su naujausiais Tarnybos atliktais tyrimais dėl diskriminacijos valstybės ir savivaldybių institucijų veikloje.

JAV ambasados patarėjo žmogaus teisių klausimais vizitas Tarnyboje

2016-09-21

Tarnyboje lankėsi naujai paskirtas JAV ambasados patarėjas žmogaus teisių klausimais Ted Janis. Pareigūnas norėjo prisistatyti bei susipažinti su kontroliere, lygių galimybių padėtimi Lietuvoje, Tarnybos kompetencija ir darbu tiriant diskriminacijos bylas bei proaktyvia veikla lygių galimybių skatinimo srityje.

Apie parolimpinių žaidynių sportininkams skiriamus mažesnio dydžio piniginius prizus

2016-09-19

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba gavo skundą dėl nevienodo dydžio piniginių prizų, skiriamų olimpinių ir parolimpinių žaidynių sportininkams.

Diskriminuojantys darbo skelbimai: susitikimas su Lietuvos įdarbinimo įmonių asociacija

2016-09-14

Susitikime su Lietuvos įdarbinimo įmonių asociacijos nariais, Tarnybos atstovės pristatė diskriminuojančių darbo skelbimų problemą Lietuvoje. Su nariais kalbėta apie jų turimą patirtį bendraujant su Lietuvos darbdaviais, aiškintasi kaip reikėtų teisingai rengti darbo skelbimus bei apibrėžti darbuotojų pareigas ir funkcijas.

Susitikimas su tautinių mažumų Lietuvoje atstovais

2016-09-07

Rugsėjo 6 dieną lygių galimybių kontrolierė Tautinių bendri susitiko su tautinių mažumų Lietuvoje atstovais. Susitikime dalyvavo Susitikime dalyvavo armėnų, karaimų, rusų, romų, vengrų, baltarusių, kazachų, graikų, totorių, rumunų, latvių ir ukrainiečių bendruomenių atstovai.

Daugiau naujienų

Pradėtas tyrimas dėl galimai diskriminuojančios įdarbinimo politikos

2016-08-26

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba pradėjo tyrimą kontrolierės iniciatyva dėl vyrų grožio studijos „Men‘s Spot“ vadovo įdarbinimo politikos, kuri galimai diskriminuoja asmenis dėl tautybės. Lygių galimybių įstatymas numato darbdavio pareigą priimant į darbą taikyti vienodus atrankos kriterijus ir sąlygas, neatsižvelgiant į asmenų tautybę. Šios pareigos nevykdymas laikomas lygių galimybių pažeidimu.

Gautas skundas dėl nemokamų skiepų tik mergaitėms

2016-08-04

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba gavo skundą dėl Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos planuojamo nemokamo tik mergaičių skiepijimo nuo žmogaus papilomos viruso. Skunde nurodoma, kad ši nemokama paslauga turėtų būti suteikiama ir berniukams, kadangi vyrai susiduria su tokia pačia rizika užsikrėsti ŽPV, kaip ir moterys – jie gali tapti viruso nešiotojais ir skleidėjais, o pats virusas gali padidinti varpos vėžio atsiradimo tikimybę.

Lygių galimybių kontrolierė pradėjo tyrimą dėl vyrų paplūdimių nebuvimo Neringos savivaldybėje

2016-07-28

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba gavo skundą dėl to, kad Juodkrantėje, Preiloje ir Pervalkoje nėra vyrų paplūdimio. Kontrolierė pradėjo tyrimą dėl galimos diskriminacijos lyties pagrindu vartotojų teisių apsaugos srityje.

Laidos „Moterys prieš vyrus“ rengėjai diskriminavo vyresnio amžiaus asmenis

2016-07-22

Lygių galimybių kontrolierė nustatė, kad LNK kanalu rodomos televizijos laidos „Moterys prieš vyrus“ rengėjai diskriminavo vyresnio amžiaus asmenis. Anot kontrolierės, draudimas tokiems žmonėms dalyvauti laidos filmavimuose pažeidžia Lygių galimybių įstatymą, jame paslaugų teikėjai įpareigoti vartotojams sudaryti vienodas sąlygas gauti tokias pačias paslaugas, nepaisant amžiaus. UAB „Fresh production house“ vadovui už lygių galimybių pažeidimą skirtas įspėjimas.

Ar tikrai moterys renkasi automobilį kaip daiktą, atspindintį jos charakterį, o ne pagal technines savybes?

2016-07-08

Kontrolierė atlikusi tyrimą dėl interneto tinklalapyje http://autoasas.lt/ esančios „paieškos moterims“, nustatė, kad šios paieškos kriterijai, nesusiję su automobilių paieška, pažeidžia lygių galimybių įstatymų nuostatas, draudžiančias prekių pardavėjams teikti vartotojams informaciją apie prekes, kurioje išreiškiamas paniekinimas dėl asmens lyties bei formuojamos visuomenės nuostatos, kad viena lytis pranašesnė už kitą.

Daugiau naujienų

Agneta Lobačevskytė

Lygių galimybių kontrolierė

Vadovo darbotvarkė        CV


D.U.K.

E-skundas

Atmintinė darbdaviams

Misija, vizija, vertybės