lt
en

Lygių galimybių kontrolierė įvertino metus: 5 ryškiausi momentai

2017-12-11

Tarptautinės žmogaus teisių dienos proga lygių galimybių kontrolierė atkreipė dėmesį į esminius lygių galimybių srities 2017 metų įvykius. „Kartu su Tarnyba nusprendėme išskirti penkis ryškiausius momentus, kurie visuomenei leistų lengviau įvertinti, kaip Lietuvai sekėsi šiais metais“, – teigia kontrolierė Agneta Skardžiuvienė.

Patiriate seksualinį priekabiavimą? Keli patarimai, ką reikėtų daryti

2017-12-04

Mūsų šalies aktorėms ir menininkėms prabilus apie patirtą seksualinį priekabiavimą, dalis visuomenės puolė piktintis: esą merginos kalba apie pažeidimus, kurių neįmanoma įrodyti. Taip, iš tiesų, tokie veiksmai, be to, kad neretai yra tiesiog nutylimi, dažniausiai nutinka „tarp keturių akių“, vadinasi, be liudytojų. Todėl įrodyti tokį elgesį būna itin sunku.

Bausti negalima pasigailėti

2017-12-01

Smurtas artimoje aplinkoje yra pandemija, kuri padaro ypač daug žalos ir jį patiriančiam žmogui, ir visai visuomenei. Intymaus partnerio ir seksualinis smurtas yra dažniausiai pasitaikančios prievartos formos prieš moteris ir mergaites visame pasaulyje. Jaunesnių nei 45 metų amžiaus moterų grupėje ši prievarta sukelia sunkesnes pasekmes sveikatai ir tampa dažnesne ankstyvos mirties priežastimi nei kiti rizikos veiksniai, įskaitant rūkymą, nutukimą, aukštą kraujospūdį ar didelį cholesterolio kiekį.

Smurtas neturi lyties. Ar tikrai?

2017-11-30

Kasmet lapkričio pabaigoje–gruodžio pradžioje pasaulis įgyvendina kampaniją „16 aktyvizmo dienų prieš smurtą lyties pagrindu“. Jos metu garsiau nei paprastai kalbama apie moterų patiriamą prievartą. Šių dienų kontekste diskutuojant apie šią opią problemą, tiksliau, apie progresyvius jos sprendimo būdus, dažnai išgirstamas argumentas, kad smurtą patiria visi ir moterų nevertėtų išskirti. O reikėtų. Būtent todėl, kad smurtas prieš moteris yra specifinė ir ekstremali diskriminacijos forma, kylanti iš atgyvenusių nuostatų.

Pusė Lietuvos gyventojų tiki, kad moterys pačios kaltos dėl smurto prieš jas

2017-11-28

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos užsakymu atlikta Lietuvos apklausa parodė, kad pusė Lietuvos gyventojų yra linkę manyti, jog moterys, prieš kurias smurtaujama, yra pačios dėl to kaltos.

Daugiau naujienų

Pusė Lietuvos gyventojų tiki, kad moterys pačios kaltos dėl smurto prieš jas

2017-11-28

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos užsakymu atlikta Lietuvos apklausa parodė, kad pusė Lietuvos gyventojų yra linkę manyti, jog moterys, prieš kurias smurtaujama, yra pačios dėl to kaltos.

Fotografijų parodoje – naujas žvilgsnis į Lietuvos visuomenę

2017-11-23

Jau kitais metais po šalies savivaldybes keliaus nuotraukų paroda „Įvairovės veidai“, atspindinti skirtingas Lietuvos gyventojų patirtis. Ekspozicijoje susipins mėgėjų ir profesionalių fotografų užfiksuota įvairių žmonių kasdienybė arba išskirtinės jos akimirkos. Norintys prisidėti, savo darbus dar gali atsiųsti iki gruodžio 1 d.

Negalia – ne profesija, tad akluosius mokyti gali ir matantis žmogus

2017-11-15

Tarnyba nustatė, kad akluosius ir silpnaregius profesinių įgūdžių mokyti gali ir regėjimo negalios neturintys žmonės. Centras ieškojo mokytojo, kuris neregiams padėtų perprasti Brailio raštą bei ekrano skaitymo ir didinimo programas, akliesiems ir silpnaregiams padedančias naudotis informacinėmis technologijomis. Profesijos mokytojo pareiginiuose nuostatuose parašyta, jog šias pareigas gali užimti tik regėjimo negalią turintis asmuo, įgijęs aukštąjį arba aukštesnįjį išsilavinimą, išklausęs pedagoginių ir psichologinių žinių kursą arba baigęs Aklųjų ir silpnaregių ugdymo centrą.

Televizijoje kontrolierius įžvelgė patyčių dėl negalios tendenciją

2017-11-10

Lietuvoje televizijos eteryje šią savaitę nuskambėjo keletas istorijų, rodančių, kad nepagarba žmonių su negalia bendruomenei vis dar naudojama kaip efektyvi reitingų didinimo priemonė. Dėl pramoginių laidų „X faktorius“ ir „Editos šou“ į Tarnybą kreipėsi keli asmenys. Seimo kontrolierius Raimondas Šukys, laikinai pavaduojantis lygių galimybių kontrolierę, atsakingos institucijos prašė ištirti, ar toks televizijos elgesys neprieštarauja visuomenės informavimo etikos normoms.

Diskriminacija dėl ŽIV – asmeniui neleista apsigyventi globos namuose

2017-10-17

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba nustatė, kad šiuo metu galiojantys teisės aktai, reglamentuojantys priėmimo į socialinės globos įstaigas sąlygas ir tvarką, diskriminuoja asmenis, infekuotus ŽIV arba sergančius AIDS.

Daugiau naujienų