lt
en

Diskusijoje ekspertai svarstys, ar lygybė Lietuvoje gali būti madinga

2018-02-19

Vasario 21 d. sostinėje vyks diskusija „Kada (kaip) lygybė Lietuvoje taps madinga?“. Jos metu žmogaus teisių, komunikacijos bei reklamos specialistai svarstys, ką daryti, kad parama lygiateisiškumo principams taptų gero politinio ir kultūrinio tono ženklu.

„Litexpo“ rūmuose vaikais pasirūpinti jau gali ir tėčiai

2018-02-09

Lygių galimybių kontrolierei Agnetai Skardžiuvienei pradėjus tyrimą savo iniciatyva dėl Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ kabėjusios iškabos, rūmų administracija įrengė naują vaiko vystymui bei žindymui skirtą patalpą. Lentelę „Mamos ir vaiko kambarys“ pakeitė „Vaiko priežiūros kambarys“.

Ekspertė iš JAV patarė, kaip efektyvinti žmonių su negalia teisių apsaugą

2018-02-07

Vasario 6 d. Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyboje lankėsi socialinio darbo ekspertė iš JAV Viviane Ngwa. Ilgus metus žmonių su negalia teisių srityje dirbanti specialistė dalijosi įžvalgomis, kaip Lietuvoje kurti Jungtinių Tautų neįgaliųjų teisių konvencijos priežiūros mechanizmą.

Smurtautojo išpažintis: „Aš ją palaužiau psichologiškai“

2018-02-02

„Sveiki, visuomenės akyse esu normalus, sėkmingas vyras, negeriu, nerūkau, turiu neblogą darbą, niekada nesu pakėlęs rankos prieš žmoną, bet... esu baisus žmogus, esu smurtaujantis vyras šeimoje“, – taip savo laišką, adresuotą Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybai, pradėjo Edgaras (vardas pakeistas). Vyras rašė norintis pasidalyti savo istorija ir prisidėti kovojant prieš smurtą šeimoje. Susitikome su Edgaru pasikalbėti apie jo patirtį.

Smurtą galima patirti to net nesuprantant

2018-01-29

Lietuvos gyventojai lengvai atpažįsta fizinę prievartą, tačiau kaip atrodo artimoje aplinkoje pasireiškiantis ekonominis ir seksualinis smurtas žino ne visi. Žmogaus teisių ekspertai sutartinai teigia, kad atpažinti smurtą trukdo lyčių stereotipai.

Daugiau naujienų

Diskusijoje ekspertai svarstys, ar lygybė Lietuvoje gali būti madinga

2018-02-19

Vasario 21 d. sostinėje vyks diskusija „Kada (kaip) lygybė Lietuvoje taps madinga?“. Jos metu žmogaus teisių, komunikacijos bei reklamos specialistai svarstys, ką daryti, kad parama lygiateisiškumo principams taptų gero politinio ir kultūrinio tono ženklu.

Nacionalinė biblioteka diskriminuoja studentus

2018-02-15

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka diskriminavo asmenis dėl jų amžiaus, neišduodama knygų suaugusiems asmenims. Atlikusi tyrimą, tokį sprendimą priėmė lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė. Ji nustatė, kad bibliotekos vartotojų aptarnavimo taisyklių nuostatomis, vaikams ir suaugusiems numatant skirtingas naudojimosi bibliotekos ištekliais sąlygas, pažeidžiamas Lygių galimybių įstatymas.

Kontrolierė: ministerija turėtų užtikrinti efektyvią galimybę vaistus įsigyti dalimis

2018-01-24

Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė nustatė, kad taisyklėmis, reglamentuojančiomis vaistų įsigijimo tvarką, diskriminuojami mažesnes pajamas gaunantys žmonės. Nuostatos, pagal kurias preparatus dalimis galima įsigyti tik gydytojui iš anksto taip nurodžius recepte, pažeidžia Lygių galimybių įstatymą.

Visuomenė jau gali nominuoti įsimintiniausias 2017 metų žmogaus teisių iniciatyvas

2018-01-15

Nuo sausio 15 d. visuomenė jau gali siūlyti Nacionalinių lygybės ir įvairovės apdovanojimų kandidatus. Šiais apdovanojimais kiekvienais metais įvertinami labiausiai Lietuvos žmogaus teisių srityje nusipelnę žmonės, organizacijos ir iniciatyvos.

Sauskelnių kompensavimo tvarka yra diskriminuojanti asmenis dėl amžiaus ir negalios

2018-01-11

Kontrolierė nustatė, kad sveikatos apsaugos ministrui patvirtinus kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių įsigijimo tvarką, asmenys diskriminuojami dėl jų amžiaus ir negalios. Sprendimas priimtas po to, kai į Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą kreipėsi asmuo su negalia, kuriam, kai jis sulaukė 18 metų, per mėnesį kompensuojamų sauskelnių skaičius sumažėjo nuo 60 iki 45 vienetų, taip pabloginant jo situaciją.

Daugiau naujienų