lt
en

Donatas Paulauskas: Koks bus kitas lyčių lygybės dešimtmetis?

2018-01-16

Kaip manote, ar per pastarąjį dešimtmetį Lietuvoje buvo kokių nors reikšmingų teigiamų pokyčių lyčių lygybės srityje?

Visuomenė jau gali nominuoti įsimintiniausias 2017 metų žmogaus teisių iniciatyvas

2018-01-15

Nuo sausio 15 d. visuomenė jau gali siūlyti kandidatus Nacionaliniams lygybės ir įvairovės apdovanojimams. Kiekvienais metais šiais apdovanojimais įvertinami labiausiai Lietuvos žmogaus teisių srityje nusipelnę žmonės, organizacijos ir iniciatyvos.

Vairuotojams keliami sveikatos patikros reikalavimai diskriminuoja žmones su klausos negalia

2018-01-12

Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė nustatė, kad dėl Vairuotojų sveikatos tikrinimo reikalavimų ir tvarkos aprašo (Aprašo) nuostatų yra diskriminuojami žmonės su klausos negalia.

Ką planuojame nuveikti per 2018 metus?

2018-01-12

Džiaugdamiesi praėjusių metų rezultatais, drąsiai planuojame darbus 2018-iesiems. Atnaujinę strateginį veiklos planą, visuomenei įsipareigojame dar aktyviau ginti žmogaus teises, patys mokytis ir padėti mokytis kitiems.

Artėja žmogaus teisių „Oskarais“ tituluojami apdovanojimai

2018-01-08

Jau nuo sausio 15 d. visuomenė galės siūlyti kandidatus Nacionaliniams lygybės ir įvairovės apdovanojimams. Kovą, penktosios – jubiliejinės – ceremonijos metu, bus pagerbti labiausiai praėjusiais metais žmogaus teisių srityje nusipelnę žmonės, organizacijos ir iniciatyvos.

Daugiau naujienų

Visuomenė jau gali nominuoti įsimintiniausias 2017 metų žmogaus teisių iniciatyvas

2018-01-15

Nuo sausio 15 d. visuomenė jau gali siūlyti Nacionalinių lygybės ir įvairovės apdovanojimų kandidatus. Šiais apdovanojimais kiekvienais metais įvertinami labiausiai Lietuvos žmogaus teisių srityje nusipelnę žmonės, organizacijos ir iniciatyvos.

Sauskelnių kompensavimo tvarka yra diskriminuojanti asmenis dėl amžiaus ir negalios

2018-01-11

Kontrolierė nustatė, kad sveikatos apsaugos ministrui patvirtinus kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių įsigijimo tvarką, asmenys diskriminuojami dėl jų amžiaus ir negalios. Sprendimas priimtas po to, kai į Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą kreipėsi asmuo su negalia, kuriam, kai jis sulaukė 18 metų, per mėnesį kompensuojamų sauskelnių skaičius sumažėjo nuo 60 iki 45 vienetų, taip pabloginant jo situaciją.

Įspėjimas Birštono „Eglės“ sanatorijai: negalia – ne pagrindas drausti procedūras baseine

2018-01-09

Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė nustatė, kad Birštono „Eglės“ sanatorija, teikdama baseino ir medicininės reabilitacijos paslaugas, pažeidė Lygių galimybių įstatymą. Įstaiga nepagrįstai neteikė kai kurių paslaugų vežimėliu judančiam vyrui. A. Skardžiuvienė tyrimą pradėjo po to, kai į Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą kreipėsi reikalingų paslaugų negavęs buvęs sanatorijos klientas. Jam paprašius skirti užsiėmimus baseine, „Eglės“ personalas atsisakė teigdamas, neva baseine nėra keltuvo. Darbuotojai taip pat nepagrįstai baiminosi, kad dėl patirtos stuburo traumos pareiškėjo šalinimo funkcijos šiltame baseino vandenyje bus neprognozuojamos.

Amžius ir negalia: ministerija turėtų kompensuoti protezus ir vyresniems žmonėms

2017-12-21

Lygių galimybių kontrolierė Agneta Skardžiuvienė nustatė, kad specialių protezų kompensavimo tvarka diskriminavo vyresnius žmones su negalia. Ji kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrą rekomenduodama pašalinti nepagrįstą reikalavimą dėl amžiaus.

Pusė Lietuvos gyventojų tiki, kad moterys pačios kaltos dėl smurto prieš jas

2017-11-28

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos užsakymu atlikta Lietuvos apklausa parodė, kad pusė Lietuvos gyventojų yra linkę manyti, jog moterys, prieš kurias smurtaujama, yra pačios dėl to kaltos.

Daugiau naujienų